Battlestar Galactica Online – Geneza

Battlestar Galactica Online jest grą bazującą na znanym serialu z 2004, który jest remake serialu z 1978.

Cyloni zostali stworzeni przez ludzi. Inteligentne, humanoidalne maszyny miały pomagać ludziom w 12 koloniach. Ciągłe ulepszanie sztucznej inteligencji, doprowadza do buntu maszyn i krwawej wojny trwającej ponad dziesięć lat. Po długich zmaganiach ludziom udaje się odeprzeć nieprzyjaciela. Zostaje podpisany rozejm, na mocy którego Cyloni mieli opuścić ludzkie światy.

W celu utrzymania stosunków dyplomatycznych zostaje zbudowana stacja kosmiczna „Rozejm”. Rząd Kolonii co roku wysyłał na stację swojego przedstawiciela, Cyloni nie wysyłali nikogo…

Mija 40 lat od zakończenia pierwszej wojny Cylońskiej, gdzie inteligentne maszyny nie dawały przez ten czas o sobie znaku życia. Tradycyjnie jak co roku na stację „Rozejm” ludzie wysłali swojego emisariusza. Ku jego zaskoczeniu na stację przybyli również przedstawiciele inteligentnych maszyn. Dwa centuriony i…

Ludzkie światy zostały znowu zaatakowane, niszcząc na początek wyżej wspomnianą stację. Poz zniszczeniu „Rozejmu”, kolej przyszła na 12 koloni, które zostały zaatakowane jednocześnie przy użyciu bomb atomowych. Dzięki infiltracji systemów obronnych ludzi, Cyloni bez oddania jednego strzału obezwładnili niemalże całą flotę kolonialną. Przetrwały tylko podstarzała już Battlestar Galactica oraz Gwiazda Bojowa Pegaz pod dowództwem Admirał Cain. Z ponad 70 miliardów mieszkańców wszystkich kolonii, holokaust przetrwało zaledwie 50 tyś. Ludzkość stanęła na skraju zagłady…

Komandor Adama dowódca Gwiazdy Bojowej Galactica, bohater pierwszej wojny cylońskiej, w celu kontynuowania i tak już przegranej wojny wydaje rozkaz przeskoku do stacji „Ragnar” w celu uzupełnienia zapasów amunicji. Wybór arsenału jednak nie był przypadkowy, w mgławicy w której znajdowała się stacja, występowało nietypowe promieniowanie. Promieniowanie które szkodzi cylońskiej technologii.

Po długich przepychankach Adamy z ludźmi którzy całkowicie zwątpili w sens prowadzenia dalszych działań wojennych, dowódca Battlestar Galactica podejmuje decyzję o zebraniu wszystkich ocalałych statków z napędem FTL i o opuszczeniu na zawsze dwunastu ludzkich kolonii.

Od tej pory flota cywilna pod ochroną Gwiazdy Bojowej Galactica rozpoczyna rozpaczliwą walkę o przetrwanie, ścigani przez flotę cylońską, przez bezkres pustki kosmosu, niczym zwierzyna łowna.

Ludzkość jednak nie traci nadziei. Święta księga Pytii wspomina o trzynastej, zaginionej ludzkiej kolonii, zwanej Ziemią. Planeta ta staję się celem uciekinierów.

W czasie ucieczki do floty niespodziewanie dołącza Gwiazda Bojowa Pegaz. Na polecenie Admirał Cain zostaje opracowany śmiały plan kontrataku. Celem floty kolonialnej staje się Cyloński statek zwany „Arką Wskrzeszenia”, który dawał nieśmiertelność Cylonom. Misja powiodła się.

Battlestar Galactica Online

W tym momencie następuje rozczepienie fabuły serialu Battlestar Galactica na potrzeby gry. W grze Cyloni przeprowadzają zmasowany kontratak, flota kolonialna usiłuje wykonać skok nad świetlny, ale coś poszło nie tak. Przeciążony napęd FTL wrzuca obie floty w zupełnie nieznany zakątek wszechświata, tak zwany „teren zamglony”. Obie floty zostają poważnie uszkodzone, mają również ograniczone zasoby. Zaczyna się walka z czasem, aby dokonać niezbędnych napraw, a w tym celu przejąć kontrolę nad pobliskimi systemami bogatymi w niezbędne surowce.

Od teraz ludzie szukają sposobu ucieczki aby kontynuować drogę na Ziemię, zanim Cyloni odzyskają pełnię sił i zniszczą ludzkość na zawsze.

Ludzie kontra Cyloni

Człowiek czy Cylon? Zapraszam do gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.